Tenisul de masă românesc a programat o ultimă competiție majoră în decembrie, Cupa României la individual. La competiția desfășurată la Arad au participat și jucătoarele de la clubul din Dumbrăvița.

Cel mai bine s-a clasat Mihaela Ilie, pe locul 17. Sora sa geamănă, Andreea Zanfir, a fost pe locul 19, iar experimentata Angelica Toma a terminat competiția pe locul 23. De la Dumbrăvița au mai participat Maria Gîrlea, care a obținut locul 49, Natalia Brânză, clasată pe locul 54, Andreea Balint, clasată pe poziția 58, și Maria Vlad, pe poziția 78, și Dora Moldovan, pe locul 97.

Miza pentru Dumbrăvița rămâne Superliga feminină de tenis de masă, unde anul trecut au luat medalia de argint. Returul se va juca după trecerea în anul 2020. După tur, bănățencele sunt pe locul 4.