România a participat la turneul de lupte U23 ”Petkov Sirakov-Ivan Iliev”, de unde luptătorii noștri s-au întors cu 11 medalii. Simona Pricob de la CSM Timișoara a câștigat una dintre cele două medalii de aur.

Sportiva pregătită de Petre Brîndușan a câștigat competiția la categoria de greutate de 53 de kg. Din delegație a mai făcut parte altă sportivă de la CSM Timișoara, Simona Tudor, care a luat locul 4 la categoria de greutate de 55 de kg. În urmă cu o săptămână, Pricob și Tudor au devenit campioane naționale de tineret la categoriile lor de greutate. De asemenea, CSM Timișoara a câștigat ultimul trofeu în Superliga feminină de lupte.