CS SCM Timișoara a câștigat la scorul de 85-60 meciul jucat pe terenul celor de la Sirius Târgu Mureș. A fost primul meci de după plecarea lui Maegan Conwright în Rusia, plus faptul că Romina Filip e accidentată, dar alb-violetele tot au câștigat la scor.

După primulsfert, echipa lui Mihai Coldea conducea deja cu 26-12, iar la pauză, au intrat cu 51-31. după al treilea sfert, diferența era deja enormă, 71-41. În ultimele zece minute, diferența doar s-a mai micșorat puțin. Lloyd a fost cea mai bună marcatoare a timișorencelor, cu 27 de puncte, urmată de Brosovszky, cu 17, și Burdgess, cu 16. Au mai înscris: Stoiedin, 11 puncte. Pop, 6 puncte, Ivășchescu, 4 puncte, Ardelean, 4 puncte.

Gal și Robinson au marcat cele mai multe puncte pentru Târgu Mureș, 18, respectiv 17. Timișoara va încheie sezonul regulat cu un meci pe teren propriu cu Olimpia Brașov, săptămâna viitoare.