SCM Timișoara a pierdut al doilea meci din mini-returul Grupei Roșii, la scorul de 90-83 cu CSM Oradea, după un meci controlat clar de oaspeți. Anterior, bănățenii mai cedasera în faza a doua campionatului doar în deplasare, la Pitești și Sibiu.

Timișoara a condus doar în primele minute ale meciului. După 14-10, Oradea a avut un ”run” de 13 puncte și primul parțial s-a terminat cu 20-28. Orădenii au dominat clar meciul în sfertul al doilea, astfel că la pauză s-a intrat cu 35-50. Revenirea s-a lăsat așteptată, și după sfertul trei, diferența crescuse la 53-71, astfel că pe final, timișorenii au redus doar din diferența acumulată.

Pentru alb-violeți au marcat: Randolph 24 puncte, Vladan Vukosavljevic 19 puncte,  Baciu 10 puncte, Diculescu 8 puncte,  Stojadinovic 7 puncte, Pesakovic 6 puncte, Brown 4 puncte,  Komatina 4 puncte, Calotă 1 punct. Dragan Zekovic a fost cel mai bun marcator al Oradiei, cu 19 puncte.

SCM Timișoara joacă miercuri la Dinamo București, în returul sferturilor Cupei României, de la ora 18,15.