Baschetbalistele de la SCM Timișoara s-au impus cu 96-62 în meciul jucat la Alexandria pentru stabilirea locului 5. Formația din Teleorman a rămas fără străine și a fost opradă ușoară pentru bănățence.

Gazdele au condus doar câteva minute din primul sfert, terminat la scorul de 15-18. La pauză s-a intrat cu 34-42, iar după sfertul trei, scorul era 46-66. Lloyd a dat cele mai multe puncte pentru Timișoara, 21, urmată de Filip, cu 17, Burdgess, cu 15, Pop, cu 14, Stoiedin și Ardelean, fiecare cu 12, Pane, cu 3, și Bota, cu 2. Podar a fost principala marcatoare a Alexandriei, cu 24 de puncte.

Următorul meci se va juca la Timișoara, duminică de la ora 12. Dacă vor câștiga gazdele, termină sezonul pe locul 5, iar oaspetele, pe 6.