Baschetbaliștii de la SCM Timișoara au pierdut la scorul de 90-52, în deplasare la CSM Oradea. Jocul a fost dominat clar de echipa lui Cristian Achim, mai ales că din primul sfert, bănățeni au jucat fără unul dintre cei mai buni jucători.

Oradea s-a desprins ușor în meci încă din primul sfert. La scorul de 25-12, Sherwood Brown a  ieșit din teren, după ce Laszlo Lazar i-a spart arcada cu cotul. Fără american, a fost și mai greu. Primul sfert s-a terminat cu 27-15, iar la pauză s-a intrat cu 43-28. Gazdele s-au distanțat și mai mult după jumătatea meciului. Scorul a ajuns la 70-41 după sfertul al treilea, iar scorul final, de o diferență aproape dublă, spune totul despre istoricul meciului.

Pesakovic a fost cel mai bun marcator al Timișoarei, cu 10 puncte, urmat de Franklin, cu 8, Gorgemans, cu 7, Komatina, Brown și Popa, fiecare cu câte 6, Dragoste, cu 5 puncte, și Lazar, cu 4. Sean Barnette a fost cel mai bun marcator pentru CSM Oradea, cu 16 puncte.

În ultima etapă din grupa valorică A, Timișoara va juca acasă, sâmbăta viitoare, de la ora 19, cu Sibiul.