Baschetbaliștii de la SCM Timișoara au câștigat clar și al doilea meci cu Dinamo, la scorul de 91-76, și vor avea de luptat pentru locul 5 în continuare. Alb-violeții vor aștepta finalul de săptămână pentru a vedea dacă vor juca cu Pitești sau Steaua, care și-au împărțit victoriile din cealaltă serie.

Dinamo a fost în avantaj doar la scorul de 3-0. Primul sfert al meciului din Capitală s-a terminat la scorul de 20-28m iar la pauză s-a intrat cu 40-46. După sfertul trei, avansul era de 61-70 pentru bănățeni, care rămân doar cu amintirea dureroasă a eliminării din Cupă de către dinamoviști. Brown a fost cel mai bun marcator al Timișoarei, cu 26 de puncte, urmat de Komatina și Pesakovic, cu 17 fiecare, Randolph, cu 15, Baciu și Stojadinovic, cu 7 fiecare și Diculescu, cu 2. Vukosavljevic a avut o ușoară accidentare. Badiu a dat cele mai multe puncte ale gazdelor, 23.

SCM Timișoara va fi gazda primul meci din seria pentru locul 5, programat miercuri de la ora 18 la Timișoara.