Timba a pierdut pe teren propriu cu SCM U Craiova, la scorul de 101-74. Dan Ionescu nu l-a putut utiliza pe noul transfer, Andre Pierce, căruia nu i-a venit ”cartea verde”, iar Dejan Kovacevic nu a jucat din cauza unui virus stomacal.

Timba nu a reușit să marcheze niciun punct aproape până la jumătatea primului sfert, moment în care oltenii au condus cu 0-16. Primul sfert s-a terminat cu 18-32, iar la pauză s-a intrat cu 33-59. După al treilea sfert, scorul era de 48-83, iar până la final, oltenii au depășit ”borna” de 100 de puncte.

Pavle reljic a fost cel mai bun marcator al Timbei, cu 33 de puncte, urmat de Naylor, cu 21 puncte. Au mai înscris: Lazăr, 8 puncte, Rotariu, 4 puncte, Balmuș, 3 puncte, Veina, 3 puncte, și Medgyesy, 2 puncte. Samuels și Martinic au fost principalii marcatori ai oaspeților, cu 20, respectiv 17 puncte.

Săptămâna viitoare, Timba are programată o deplasare la Phoenix Galați.