Timba Timișoara s-a impus cu echipa din Târgu Mureș la scorul de 92-63, intr-o partidă restantă. Meciul cu ardelenii, care au mari probleme financiare și au jucat doar cu români, a fost dominat de „urși”, care au ajuns la patru victorii, cu una în spatele ”tigrilor”.

Primul sfert a fost singurul echilibrat, iar mureșenii au avut și momente în care au fost la conducere. Primele zece minute s-au încheiat cu 21-17, după care Timba s-a detașat. La pauză s-a intrat cu scorul de 50-36, iar în a doua repriză, jocul a continuat sub aceleași asupicii. După sfertul trei, scorul era 71-48, iar diferența a mai crescut puțin în ultimele zece minute.

Kovacevic a fost cel mai bun marcator al Timbei, cu 20 de puncte, urmat de Naylor, cu 19. Au mai înscris: Reljic, cu 17 puncte, Lazăr,cu 14, Dumic, 5 puncte, Medgyesy, 5 puncte, Balmuș, 4 puncte, Pierce, 4 puncte, Ostojic, 4 puncte. Rosenfeld, Steff și Gîrbea au fost principalii marcatori ai Mureșului, cu 15, 14 și respectiv 13 puncte.

Timba are un nou meci acasă sâmbătă, de la ora 20. Adversarul va fi unul mult mai dificil, CSU Sibiu.