Baschetbalistele de la CS SCM Timișoara au terminat primul sezon din prima ligă pe locul 5 din cele nouă echipe rămase. Elevele lui Mihai Coldea au câștigat cu 70-43 al doilea meci cu Alexandria, din disputa pentru locul al cincilea, după ce câștigaseră și în Teleorman.

Timișoara a început bine din primul sfert și au avut 21-13 după primele zeceminute. Totuși, după 16 minute, Alexandria a egalat la 23, prin Voicu, după o perioadă de joc mai slabă a bănățencelor. La pauză s-a intrat cu 35-25, după revenirea gazdelor. După sfertul trei diferența era deja la 52-34, iar victoria a venit clar. Lloyd a fost din nou ceamai bună marcatoare, cu 29 de puncte.

Au mai marcat pentru Timișoara: Stoiedin, 16 puncte, Pop, 6 puncte, Burdgess, Filip și Ardelean, fiecare 4 puncte, Lupu și Ivășchescu, fiecare 3 puncte, Badi, 1 punct. Podar și Mihai au fost cele mai bune marcatoare ale teleormănencelor, cu câte 12 puncte fiecare.