BC Timba Timișoara a câștigat meciul cu Dinamo, la scorul de  108-70. A fost un meci controlat de bănățeni, care nu au avut probleme cu tinerii dinamoviști. la acest joc au debutat noile transferuri ale „urșilor”, Filip Dumic și Goran Ostojic.

După primul sfert, scorul era de 34-24 pentru Timba, iar la pauză s-a intrat cu 61-34 pentru oaspeți. Timba a avut un avans foarte bun și după sfertul trei, 85-51, care doar a mai crescut în ultimele zece minute. Mario Lazăr și Pavle Reljic au fost cei mai buni marcatori ai galben-negrilor, cu 24, respectiv 22 de de puncte, urmați de Dejan Kovacevic, cu 14 puncte.

Au mai înscris pentru timișoreni: Ostojic, 13 puncte, Naylor, 11 puncte, Dumic, 8 puncte, Pierce, 8 puncte, Rotariu, 4 puncte, Balmuș, 4 puncte. Casale și Ciocâtă au fost cei mai buni marcatori ai dinamoviștilor, cu 19, respectiv 16 puncte. Timba va juca miercuri acasă, meciul-restant cu BC Mureș Târgu Mureș, de la ora 16.