asu.poliASU Poli a reușit să obțină prima victorie în Liga a II-a, la scorul de 2-0 acasă cu Metalul Reșița. Cu acest rezultat, elevii lui Sorin Brândescu au ajuns la 4 puncte.

După ocaziile lui Blănaru, Dănăricu și Ghinescu, primul dintre cei trei a deschis scorul în minutul 17, după ce a scăpat singur spre poartă și l-a driblat pe portarul Samoilă. După golul lui Blănaru, a urmat reușit alui Dănăricu din minutul 24, cu un șut plasat de la 20 de metri. Până la final de meci, niciuna dintre echipe nu a mai marcat.

ASU Politehnica Timișoara: A. Constantinescu – Motreanu, Telescu, Gălan (cpt.), Todorov – Bilia, Giuricici – Birău, Dănăricu (53 Bădăuță), Ghinescu (79 Vucea) – Blănaru (64 Mărgărit)

Metalul Reșița: Samoilă – D. Matei, Chira, Cioranu, B. Stancu – E. Matei, Cl. Ștefan – Buduroi, Ken Tassin, Șendroiu (46 I. Dinu) – Oancea (90+2 Ciobanu)

Etapa viitoare, ASU Poli joacă în deplasare la CS Mioveni.