”Leopardele” de la CFR Timișoara s-au impus cu 90 în meciul cu  Real Craiova, „lanterna roșie” a Ligii I de fotbal feminin. Adelina Ion a dat nu mai puțin de cinci goluri, Manuela Voica a înscris de două ori, iar Alice Cociuba și Maria Neacșu au marcat și ele.

Primul gol s-a marcat în minutul 10, prin Adelina Ion. Tot ea a majorat diferența în minutul 15 și în minutul 24. A urmat golul lui Cociuba, iar Neacșu a tras la vinclu. la pauză s-a intrat cu 7-0, deoarece Ion și Voica au mai înscriso dată fiecare. În repriza a doua, tot cele două fotbaliste au mai înscris pentru un rezultat care vine după eliminarea din sferturile Cupei României.

CFR Timișoara: Dîrle, Șuveț, Bistrian, Obrad, Heisu, Ababei, I. Voica, Neacșu, M. Voica, Cociuba, Ion

Real Craiova: Rotaru, Erceanu, Negurici, Lazăr, Bobîrneci, Nucu, Suciu, Dumitru, Drăgan, Dobre, Dinulescu

Săptămâna viitoare, CFR are meci duminică cu CSȘ Târgoviște, echipa ce a eliminat-o din Cupă.