CSM Lugoj a fost eliminată cu 2-1 din turul IV al Cupei României, după un meci jucat pe teren propriu cu Energeticianul. Anterior, echipa din orașul de pe Timiș le eliminase pe Deva și Ghirodă din competiția KO.

Formația din Hunedoara încă nu a adus înlocuitor pentru Cristian Dulca. Energeticianul a deschis scorul în minutul 35, când Marius Stoenac a tras din interiorul caruelui. Lugojul a egalat în minutul 78 însă, la un șut al lui Andrei Sărăcin respins după ce a trecut de linia porții de apărarea oaspeților. Totuși, în minutul 87, Vlad Rusu,golgheterul ediției de anul trecut a ligii secunde, a primit o pasă dela Cioiu,a întors un adversar și a marcat după un șut cu stângul.