Naționala României a câștigat cu 3-0, dar după ce a pătimit destul de deplasarea din Insulele Feroe, contând pentru calificările la Euro 2020. Tricolorii au avut de transpirat pentru acest rezultat, dar până la urmă totul s-a terminat cu bine.

Singurul timișorean convocat de Contra pentru ”dubla” din octombrie a fost fundașul dreapta Romario Benzar. Jucătorul lui Lecce a făcut un meci bun, cu două centrări de calitate, dar și cu o fază la care a luat o acțiune ofensivă pe cont propriu. La pauză, s-a intrat cu 0-0, lucru deloc măgulitor pentru România. Până la urmă, orădeanul Pușcaș a spart gheața în minutul 74. Mitriță a adus liniștea cu golul din minutul 83, iar Keșeru a mărit diferența în prelungiri.

Marți, urmează un meci mult mai greu, cu Norvegia. La naționala U 21, e un singur timișorean convocat. Marius Marin a luat cartonașul roșu imediat după ce a intrat în minutul 85, în locul lui Man, în partida câștigată de elevii lui Mirel Rădoi la scorul de 3-0 cu Ucraina.