Ambele Poli au jucat meciuri de pregătire sâmbătă, și niciuna nu a câștigat. ACS Poli a pierdut cu 3-0 cu FC Lvov, în cantonamentul din Antalya, unul în care a suferit doar înfrângeri. La Reșița, ASU Poli a terminat la scorul de 3-3 meciul cu CSM Școlar.

În Antalya, ACS Poli a mai primit un jucător în teste. Este vorba de jucătorul de 22 de ani Rafael Licu, care în tur a jucat la SSC Farul. Fotbalistul a intrat încă din minutul 10 în teren, după o accidentare a lui Golda. Timișorenii nu s-au descurcat grozav și de la pauză au fost conduși cu 2-0, dintre care un gol marcat din penalty. În repriza secundă, Vlad Olteanu s-a ales cu eliminare, fiind înlocuit, iar bănățenii au mai primit un gol. Altfel, Josias Roulez, anunțat sâmbătă ca transfer, a părăsit deja echipa.

ASU Politehnica a jucat în Valea Domanului, un amical pe terenul sintetic. Alb-violeții au fost conduși de echipa de Liga a III-a, cu 2-0, după două goluri marcate de timișoareanul Marius Staicu. Până la pauză, scorul a devenit 2-2, grație goluri marcate de Bogdan Vasile și Raul Vidrăsan. Timișorenii au preluat conducerea din minutul 51, după golul lui Ali Manea, însă în minutul 90. Dragoș Săulescu a marcat golul egalizator.