Fotbalistele de la Fortuna Becicherecu Mic nu au avut nicio problemă în penultima etapă din tur, când au câștigat cu 7-0 acasă cu nou-promovata Selena Constanța. Bănățencele se mențin pe locul 2 în campionat înainte de finalul turului, cu 24 de puncte.

În meciul cu constănțencele , scorul l-a deschis în minutul 28 Larisa Grigore. Marian Neacșu a marcat și ea în minutul 35, iar înainte de pauză, Grigore a marcat iar, pentru 3-0 la jumătatea meciului. În repriza a doua, Adina Rognean a marcat pentru 4-0, iar în minutul 80, și Nicoleta Deca a înscris. Peste două minute, a fost rândul Alexandrei Lunca să înscrie, pentru ca în scorul final să-l stabilească Claudia Bistrian, în minutul 88.

În ultima etapă din tur, Fortuna are un meci greu în 30 noiembrie, la Odorheiu Secuiesc, cu Vasas Femina.