Fortuna Becicherecu Mic se descurcă în continuare foarte bine pe toate planurile. În ultimul meci de campionat, bănățencele au câștigat cu 3-0 la Prundu Bârgăului, primul succes al clubului în Bistrița-Năsăud. În Cupa României, au trecut mai departe la ”masa verde”.

La Prundu Bârgăului, la pauză a fost 0-0, după care, repriza a doua aparținut oaspetelor. Bianca Ienovan a deschis scorul în minutul 49, după care, abia în minutul 87, Alexandra Lunca a marcat din nou. Scorul final l-a stabilit Mariana Voinea, la ultima fază a jocului. În Cupa României, Fortuna a câștigat tot cu 3-0, prin neprezentarea la Tileagd a celor de la United Bihor. În al doilea tur al competiției KO au jucat și fetele de la ASU poli, dar au pierdut cu 13-1 la Reșița, cu Banat Girls.

În ceea ce o privește pe Fortuna, duminică joacă din nou acasă, cu Universitatea Galați, de la ora 11. Bănățencele sunt tot cu un punct sub liderul Olimpia Cluj.