ASU Poli a bifat o nouă remiză în amicale, după 1-1 cu Szeged 2011, pe Stadionul ”Dan Păltinișanu”. Andorka și Blănaru au marcat, iar Veszelinov a ratat penaltiul prin care maghiarii se puteau impune pe final.

ASU Poli putea marca în minutul 9, când Birău a centrat pentru lovitura lui Dan Constantinescu din corner, dar balonul a nimerit bara. În minutul 22, Andorka a marcat pentru Szeged, la o gafă a defensivei timișorene. În minutul 26 însă, Birău a centrat bine pentur blănaru, care a marcat cu capul pentru 1-1, scorul pauzei. Repriza a doua a fost una săracă în ocazii, dar în minutul 82, Mitrea l-a faultat în careu pe Balogh, dar portarul bănățenilor a parat execuția lui Veszelinov și meciul s-a terminat la egalitate.

ASU Politehnica : Mitrea – Stefanovici, Gălan, Todorov, P. Niță – D. Constantinescu, Bilia – Birău, Giuricici, Ghinescu – Blănaru. Au mai intrat Telescu, Motreanu, Vucea, Dănăricu, Băban, Stancu, Teuț și Peter.

Szeged 2011 : Szantai – Farkas, Achim, Coroian, Zadori, Kiraly, Zabari, Toth, Meszaros, Andorka, German. Au mai intrat Balogh, Povazsai, Veselinov, Paszka, Karkas, Jagodics, Geiger și Horvat.

Duminică, de la ora României 19, ASU Poli va juca un amical în Serbia, cu Radnicki Sutjeska.