Fotbalistele de la Fortuna Bechcierecu Mic au pierdut la scorul de 5-0 finala Cupei României jucată cu Vasas Femina Odorheiu Secuiesc pe stadionul Trans-Sil din Târgu Mureș. Bănățencele nu prea s-au regăsit în meci și se mulțumesc cu locul 2, la fel ca în campionat.

Odorheiul a deschis scorul prin Rita Mitri în minutul 23, iar diferența a majorat-o în minutul 27 Carolina Țabur, jucătoare a naționalei U17. După 2-0 la pauză, Diferența a majorat-o Țabur, în minutul 50, iar din minutul 56, scorul a devenit 4-0, după ce a marcat Krisztina Beno. Moldoveanca Țabur a bifat ”hattrick-ul” în minutul 60, când a stabilit scorul final.

Fortuna Becicherecu Mic: Roșu, Hațegan, Bistrian, Codrescu, Heisu, Șuveț, Tomesc, Sucilă, Grigore, Lunca, Șodinca

Rezerve: Scurtu, Dobai, Voinea, Stoianov, Ienovan, Abrudan, Țîrlea

Vasas Femina Odorhei: Kajtar, Peter, Kis, Szasz, Mitul, Colesnicenco, Barabasi, Beno, Vlădulescu, Țabur, Mitri

Rezerve: Panova, Sandor, Krall, Dako, Balasz, David, Biro

Pentru Fortuna nu a fost ultimul meci al sezonului. Ultima partidă o vor juca luni, de la ora 11, acasă cu Olimpia Cluj.