cfrCFR Timișoara a câștigat cu 7-1 în deplasare la Heniu Prundu Bârgăului, în primul meci al elevelor lui Florin Bugar din nou sezon. Timișorencele ar fi jucat acasă în prima etapă cu Navobi Iași, dar meciul a fost amânat pentru 19 octombrie.

Mihaela Molnar a deschis scorul în minutul 5, după o lovitură cu capul, iar în minutul 13 Loredana Sas a marcat din penaltiul scos de Manuela Voica. Echipa bistrițeană a redus diferență în minutul 28, prin Roxana Dinescu, dar CFR a marcat de două ori până la pauză, prin Larisa Sîrbovan în minutul 41 și Manuela Voica în minutul 43. După 4-1 la pauză, doar timișorencele au marcat în mitanul secund. Adelina Ion a  înscris în minutul 64 pentru 5-1, iar apoi Ozana Ababei a marcat două goluri în minutele 66, respectiv 83.

Duminica viitoare de la 11, CFR Timișoara va juca acasă cu Fair-Play București.