PoliPandurii6-816x459Poli Timișoara joacă astăzi cu Viitorul în optimile Cupei Ligii, iar la centru va sta arbitrul Marian Balaci. În primele etape din campionat, cu Dinamo și Pandurii, alb-violeții au fost vitregiți de deciziile arbitrilor Horațiu Feșnic și, mai ales, Iulian Călin.

Final de meci, Poli s-a impus cu golul lui Croitoru

Min 90+3 Doman a tras, portarul Tordai a reținut

Min 90+2 Doman a scăpat singur cu balonul, i-a centrat lui Mailat, care a tras pe lângă poartă

Min 89 Popovici trage pe poartă, Tordai reține

Min 87 Benzar trage slab pe poartă, Straton reține

Min 84 Doman îi ia locul lui Croitoru

Min 79 2-1 Croitoru a marcat din lovitura liberă acordată la marginea careului. Hodorogea luase ”galben” pentru fault

Min 77 Brandan trage puțin pe lângă poartă după un corner de pe partea stânga

Min75 Cârstocea a tras peste poartă

Min 73 Popovici intră, iese Elek

Min 67 Pauză de hidratare

Min 65 Nimely a avut două șuturi blocate în careu de Șeroni, iar a treia lovitură a fost slabă, iar Straton reține

Min 46 A început repriza a doua

Pauză după o repriză ce s-a prelungit cu 7 minute. Viitorul a marcat prin Cioablă, Poli, prin Artean

Min 45+6 Tordai a reținut din fața lui Bocșan un corner bătut de Vădrariu. Un minut mai târziu, același Vădrariu bate corner, mingea merge în brațele lui Tordai

Min 39 Brandan primește cartonaș galben

Min 37 Croitoru trage de la distanță peste poartă

Min 33 Tordai îi ia locul lui Râmniceanu, care e îngrijitîn continuare la marginea gazonului

Min 28 Râmniceanu primește îngrijiri medicale la marginea terenului

Min 19 Vraciu centrează de pe stânga direct în brațele lui Râmniceanu

Min 17 Cioablă trage pe lângă poartă

Min 16 1-1! Artean egalează cu capul, din lovitura liberă bătută de Vădrariu de pe dreapta

Min 15 Cartonaș galben pentru Boli

Min 8 Croitoru a executat o lovitură liberă puțin pe lângă poartă

Min 6 Cârstocea a șutat de la distanță pe poartă, Râmniceanu a reținut

Min 3 Cioablă a marcat din fața porții, din centrarea de pe stânga a lui Purece

Min 1 A început meciul

Echipele de start:

Poli Timișoara: Straton – Sorescu, Bocșan, Șeroni, Vădrariu – Artean – Bărbuț, Croitoru, Cârstocea, Vraciu – Elek

Rezerve: Smaranda, Fridrich, Neagu, Mailat, Popovici, Doman, Bîrnoi

Viitorul: Râmniceanu – Rădoi, Hodorogea, Boli, Brandan – Casap, Albes, Purece – Cioablă, Nimely, Iancu
Rezerve: Tordai, Benzar, Țîru, Nedelcu, Chițu, Vina, Coman

La acest meci, bănățenii speră să nu mai fie probleme, după cum a declarat tehnicianul Ionuț Popa. Nu va fi ușor ca Poli să se impună. Timișorenii nu îl pot utiliza pe Bogdan Străuț, accidentat în continuare, la fel ca Ignea. Așadar, echipa nu are fundaș dreapta autentic, iar Scutaru era și el incert. O misiune dificilă pentru alb-violeți, mai ales în contextul în care Cupa Ligii oferă și bonusuri financiare importante.

Rămâneți pe Tmsport pentru a afla amănunte în timp real despre meci.