Echipa Liceului cu Program Sportiv Banatul a pierdut finala campionatului Ligii Elitelor U17, jucată la Buftea duminică cu FC Viitorul, care s-a impus cu 4-1. După semifinala adjudecată de FCSB, a fost un duș rece pentru juniori, dar au șansa revanșei în finala Cupei României U17.

Viitorul a deschis repede, prin Voicu, iar la pauză au intrat cu avantajul de 1-0. În repriza secundă, Munteanu a marcat în minutele 50 și 51, iar apoi, Ilie a marcat pentru 4-0. Din minutul 79, Gladun i-a lăsat pe bănățeni în inferioritate, și totuși, pe acest fond de joc a venit golul de onoare, marcat de Tymos. Vinerea viitoare, de la ora 11, cele două echipe se luptă din nou pentru Cupa României U17, la Mogoșoaia.

În acest sezon, într-o finală la juniori, dar în Campionatul Național U19 a ajuns și ACS Poli, care a pierdut cu 6-0 finala cu Concordia Chiajna.