minifotbalRomânia a bifat a doua victorie la Campionatul European de Minifotbal, de data aceasta, contra Lituaniei. Meciul s-a terminat 2-1 pentru tricolori, care au 6 puncte în clasamentul grupei D.

Radu Burciu de la Tanzmannschaft București a deschis scorul în minutul 9, iar apoi Gabriel Tănasă de la Marcă Înregistrată Sibiu a mărit avantajul. Lituanienii au marcat pe final, în minutul 37, prin Edvinas Mucinis, și au mai avut ocazii, dar nu au reușit să le fructifice. Din lotul naționalei fac parte timișorenii Nicolae Costândana și Cosmin Paulevici, iar din staff, timișorenii Tiberiu Lajos și Miroslav Nicolin.

Joi de la ora 19, România joacă ultimul meci din grupă, cu Spania.