După pauza de iarnă și turneul echipei naționale, s-au reluat competițiile interne de futsal, cu jocurile de Cupa României. Informatica Timișoara s-a impus cu 5-2 pe terenul lui Kereszthegy Remetea, în primul tur în care au intrat echipele de prima ligă.

Timișorenii au deschis scorul rapid, prin Stojan Milovac, în secunda 7. Până la pauză, au mai marcat pentru Informatica Darko Ristic, Darius Nastai și Iulian Cojocaru, astfel ca la pauză s-a intrat cu 0-4. În repriza a doua, pentru bănățeni au înscris Stojan Milovac, iar spre final, au marcat și gazdele două goluri de onoare,  prin Norbert Dobri și Gabriel Doltea.

Informartica Timișoara va juca din nou miercuri, în campionat, în penultima etapă din sezonul regulat. Alb-violeții joacă la Călărași, cu Dunărea, de la ora 18.