În ultima etapă din tur, Informatica Timișoara a pierdut cu 4-2 partida jucată pe terenul liderului Imperial Wet Miercurea Ciuc. Reușitele alb-violeților au venit chiar pe final de joc, când nu se mai punea problema învingătoarei.

Timișorenii s-au reîntâlnit cu o echipă la care joacă foarte mulți foști sportivi legitimați la Informatica. Golurile din prima repriză le-a marcat chiar un fost ”informatician”, Stefan Rakic, în minutele 11 și 18. În a doua parte a meciului, gazdele au înscris prin Ricardo Iszlai, în minutul 24, și Robert Matei, și el trecut prin Banat, în minutul 27. Pe final de joc, alb-violeții au marcat golurile de onoare, prin Antonio Hinojosa și Stojan Milovac. Depunctată, Informatica rămâne cu 7 puncte în clasament.

Timișorenii încep returul săptămâna viitoare, pe terenul lui United Galați, într-un meci programat la ora 18.