Informatica Timișoara a pierdut cu 4-1 meciul din deplasare de la Dunărea Călărași. Partida a contat pentru penultima etapă din sezonul regulat al Ligii I de futsal, iar bănățenii oricum nu mai pot rata play-off-ul.

La Călărași, scorul l-au deschis gazdele, prin Krstic, în minutul 9. Timișoara a reușit să egaleze, prin Darius Nastai, în minutul 14, astfel că la pauză s-a intrat cu 1-1. În repriza secundă însă, gazdele au mai înscris de trei ori, prin Plugaru, în minutul 22, Krstic, în minutul 25, și Yanez, în minutul 31. Cele două echipe se vor întâlni din nou în curând, dar la Timișoara, în sferturile Cupei României, programate în data de 23 februarie.

Până atunci, sâmbătă, 15 februarie, de la ora 12, Informatica joacă ultimul meci din sezonul regulat, acasă, cu Imperial Wet Miercurea Ciuc.