Cei de la Informatica Timișoara au înregistrat o înfrângere dură, la scorul de 8-0, pe terenul celor de la United Galați, în prima etapă din retur. Rezultatul ar putea aduce unele schimbări pe banca tehnică, deoarece între conducere și antrenorul Hugo Costa ar fi intervenit unele dezacorduri, conform informațiilor noastre.

United a deschis scorul rapid, prin Constantin Burdujel, încă din minutul 3. A urmat rapid alt gol al lui Octavian Cireș, și în minutul 6, Cristian Obadă a marcat pentru 3-0. Până la pauză, a marcat și Sergiu Tacot pentru 4-0. La reluarea jocului, moldovenii au înscris repede, prin același Cireș, iar apoi, diferența a crescut după alte două goluri ale lui Tacot și încă unul al lui Cireș. În urma acestui rezultat, Informatica rămâne tot cu 7 puncte. Recursul din care clubul speră să recupereze 2 puncte, în cazul datoriilor către Mimi Stoica, va fi judecat joi. Momentan, bănățenii sunt sub locurile de play-off.

Următorul meci al Informaticii va fi luni, 18 noiembrie, de la ora 18, cu Futsal Klub Odorheiu Secuiesc.