Informatica Timișoara a cedat în primul joc al Grupei 1 din play-off, la scorul de 3-1 pe terenul Dunării Călărași. Alb-violeții nu au mai putut face surprize, ca în ultimele etape din sezonul regulat, când au întâlnit echipe mai slab cotate.

Călărașiul, proaspătă câștigătoare a Cupei României, a deschis scorul din minutul 10, grație lui Paulo Pinto. În ultimul minut al primei reprize, Galan Yanez a mărit diferența la 2-0. Dunărea și-a mărit avansul și mai mult imediat după revenirea de la vestiare, când a marcat Gelu Nițu. Totuși, Informatica a dat golul de onoare imediat după ce s-a făcut 3-0, prin Nicolae Budai, după care a încercat să joace fără portar, dar în zadar. Cu acest rezultat, alb-violeții rămâne cu 0 puncte în grupă.

Următorul meci al Informaticii e marțea viitoare, de la ora 18 pe teren propriu cu Imperial Wet Miercurea Ciuc.