Informatica Timișoara a pierdut cu 8-2 acasă cu Imperial Wet Miercurea Ciuc, în ultima rundă din sezonul regulat din Liga I de futsal. Chiar și așa, bănățenii sunt siguri de participarea în play-off, unde vor juca primele patru echipe.

Primul gol a fost marcat în minutul 2 de fostul jucător al Informaticii, Stefan Rakic, iar în minutul 7 a marcat și Cristian Matei.  Până la pauză, Miercurea Ciuc a mai înscris de patru ori, prin Marco Prsic, Andrei Sasse, Istvan Hadnagy și Florin Matei. După 0-6 la pauză, în repriza a doua, Marco Prsic a marcat din nou în minutul 21, iar Levente Tanko a marcat și el în minutul 24. Timișorenii au marcat și ei două goluri de onoare, în minutul 28 și 29, prin Ionuț Nemițanu și Stojan Milovac.

Următorul meci al Informaticii va fi marți, 25 februarie, de la ora 18, acasă, cu Dunărea Călărași, în sferturile Cupei României.