Informatica Timișoara a cedat din nou în fața Dunării Călărași, la scorul de 4-2. De data aceasta, a fost un meci pierdut în play-off, după ce în urmă cu nici două săptămâni, tot în Banat, călărășenii au câștigat în Cupa României.

Dunărea a deschis scorul din minutul 6, prin Adrian Plugaru. La pauză, oaspeții au intrat cu avantaj de 2-0, după un alt gol marcat de Ovidiu Aramă în minutul 16. Informatica a sperat în repriza secundă că mai poate obține ceva din meci, după ce Andrei Nemițanu a redus diferența în minutul 32. Oaspeții și-au asigura liniștea în minutul 38, când a marcat Marian Șotârcă. Și portarul Petrișor Tonița a băgat mingea în poartă pentru Dunărea, iar la ultima fază, a marcat pentru gazde din nou Stojan Milovac.

Săptămâna viitoare se joacă Final Four-ul Cupei României, unde Informatica nu participă. Următorul meci al Timișoarei va fi în 21 martie, ora 16, cu United Galați.