Informatica s-a impus fără probleme, cu 8-1, în meciul restant din runda a patra a Ligii I de futsal, deplasare la Clujana Cluj. Cinci goluri au fost marcate de Stojan Milovac, două de Vali Ilaș, iar unul, de Darko Ristic.

Timișorenii au deschis scorul repede, din minutul 2, prin Milovac. Până la pauză, au mai înscris Vali Ilaș și de două ori prin Milovac. După 4-0, s-a ajuns la 7-0, după golul lui Ristic și încă două ale lui Milovac. Robert Kis a marcat pentru gazde în minutul 35, și până la final, Ilaș a mai dat un gol pentru oaspeți. Cu acest rezultat, după trei jocuri, timișorenii au ajuns la 6 puncte.

Joi, Informatica va disputa meciul restant din etapa a doua, de la ora 18, la Odorheiu Secuiesc.