Startul de sezon este unul dificil pentru handbaliștii de la SCM Poli, care au pierdut cu 32-24 pe terenul Potaissei Turda. Alb-violeții nu au reușit să pună probleme mai deloc echipei lui Horațiu Gal, care a dominat clar tot meciul. După trei runde, Poli rămâne cu 1 punct.

Din primul minut, gazdele s-au instalat la conducere și nu au mai cedat șefia. De altfel, Turda s-a desprins ușor și a condus autoritar. La pauză, diferența s-a mai micșorat la 14-11, însă în repriza secundă, s-a ajuns și la diferența de zece goluri. Sadoveac a dat 11 goluri pentru Poli, urmat de Milosevic, cu 4, Năstăsie, cu 3 goluri, Marjanovic și Cîmpan, cu 2 goluri fiecare, Șomlea și Trif, 1 gol fiecare. Marius Szoke a dat cele mai multe goluri pentru Turda, 8.

SCM Poli va juca din nou sâmbăta viitoare de la 11, acasă, cu Dinamo.