Handbaliștii de la SCM Poli au obținut victoria scontată în campionat, cu CSM Făgăraș, la scorul de 26-21. Înainte de meci, elevii lui Pero Milosevic au prezentat trofeul Cupei României, adjudecat duminică după o finală cu Steaua, în fața publicului timișorean.

În mare parte, deși veneau după un turneu tare, cu două meciuri în două zile, bănățenii au controlat meciul. Poli s-a instalat la conducere din debutul meciului, iar făgărășenii au avut de ”alergat” după egalare. Au reușit la finalul primei reprize, la 11-11. După 12-11 la pauză, adversarii au condus o singură dată, la scorul de 13-14, și s-au ținut aproape de gazde, care însă s-au desprins pe finalul partidei.

Cel mai bun marcator al lui Poli a fost Marjanovic, cu 12 goluri, urmat de Cîmpan și Orbovic, cu 3 goluri, Pribanic și Vuk milosevic, 2 goluri fiecare, Taciuc, Păiuș, Dragas și Fenici, 1 gol fiecare. Pentru Făgăraș, Ungureanu și Ilie au dat fiecare 4 goluri.

SCM Poli joacă din nou sâmbătă, la Cluj, de la ora 11.