Handbaliștii de la SCM Poli au câștigat cu 25-22 în deplasare la Buzău, moment ce marchează finalul unui periplu cu patru meciuri jucat departe de casă. Timișorenii au plecat din oraș pentru jocul de Cupa României de la Odorhei, au disputat apoi restanța de la Vaslui, iar în campionat, au avut deplasări legate la Constanța și județul Buzău.

A fost o primă repriză echilibrată până la un punct, dar gazdele s-au desprins apoi la o diferență de două, și apoi, de trei goluri. La pauză s-a intrat cu 14-12, în contextul în care Poli nu a mai condus din minutul 10. În repriza a doua, Sadoveac a egalat la 17, după 40 de minute de joc și tot datorită lui, Timișoara a avut un avans de două goluri după minutul 50. Buzoienii au egalat la 22, dar nu au mai marcat în ultimele cinci minute, când oaspeții au făcut-o de trei ori. Marijanovic a dat 8 goluri pentru Poli, urmat de Milosevic și Sadoveac, cu câte 4, Cîmpan, cu 3, Năstăsie și Pribanic, cu câte 2, și Fenici și Dragas, cu câte 1 gol. Nosrati a dat cele mai multe goluri ale buzoienilor, 6.

SCM Poli joacă din nou miercurea viitoare, acasă, cu Dunărea Călărași.