SCM Poli a bifat un nou succes în campionat, la scorul de 26-23, pe terenul celor de la CSM Bacău. Elevii lui Pero Milosevic au controlat cap-coadă jocul de pe terenul nou-promovatei, de o manieră mai clară decât o arată scorul.

Meciul a fost unul în care poliștii au condus în permanență, iar gazdele au avut doar un 3-3 în minutul 8. La pauză, scorul a fost de 14-16, iar mare parte din meci, Timișoara a condus la două goluri diferență. Ecartul s-a mărit mai mult în repriza a doua, când bănățenii au avut și 26-20 în favoarea lor.

Marjanovic a fost cel mai bun marcator al lui Poli, cu 8 goluri, urmat de Sadoveac și Fenici, fiecare cu câte 5 goluri, Orbovic, cu 4 goluri, Vuk Milosevic, cu 2 goluri, și irimescu și Cîmpan, fiecare cu 1 gol. Valentin Anton a fost cel mai bun marcator al Bacăului, cu 6 reușite.

Etapa viitoare, SCM Poli joacă miercuri de 17,30, acasă, cu CSM Focșani.