SCM Poli a înregistrat și o primă înferângere în partidele amicale, după ce a fost întrecută de Tatabanya în finala turneului Cupa Poli, eveniment ce a marcat 70 de ani de handbal masculin universitar alb-violet. Tatabanya s-a impus cu 31-28, după lovituri de departajare.

Maghiarii au dominat mare parte a meciului. După ce Poli a condus cu 6-5 în minutul 10, în minutul 20, scorul a fost 10-10, iar ulterior, oaspeții au preluat conducerea. După 14-17 la pauză, bănățenii nu au putut reveni la conducere. SCM Poli l-a avut pe Fenici ca cel mai bun marcator, cu 7 goluri. Marjanovic și Krsto Milosevic au dat fiecare 5 goluri, Lasica a reușit 3 goluri, Orbovic, Cîmpan și Vuk Milosevic, câte 2, iar Leo Ștefan a dat 1 gol. Vujovic și Vrankovic au fost principalii marcatori ai maghiarilor, cu 8 reușite fiecare.

Săptămâna viitoare, SCM Poli începe meciurile din Liga Națională, în deplasare la Dunărea Călărași.