Handbaliștii de la SCM Poli au terminat la scorul de 26-26 meciul cu Potaissa Turda, contând pentru prima etapă din Liga Zimbrilor. La pauză, ardelenii au avut un avans de cinci goluri, recuperat de bănățeni ulterior.

Timișorenii au pierdut multe mingi în prima repriză, și astfel, Turda a avut șansa să puncteze pe contraatac. De asemene,a portarul Irimuș a scos multe mingi și astfel, în prima reprizăm Potaissa a avut și un avans de șase goluri. După 12-17 la pauză în repriza secundă Poli a jucat mult mai bine. Dragas și Sadoveac au fost principalele arme din atac. Marcatorii Timișoarei au fost  Sadoveac 11, Dragas 10, Marjanovic 2, Fenici 1, Milosevic 1, Pribanic 1, iar la Turda Thalmaier 5, Talas 5, Rotaru 4, Cîntec 3, Pavel 3, Lazăr 3, Ghiță 2, Szoke 1.

Duminică de 17,30. Poli joacă pe terenul campioanei Dinamo.