Handbaliștii de la SCM Poli rămân cu o singură victorie în Seria A din play-off, după ce au pierdut cu 33-30 meciul jucat pe terenul celor de la Dunărea Călărași. În acest context, cu punctele de la victoria cu călărășenii de pe teren propriu și egalul cu Constanța de acasă, alb-violeții au 4 puncte în grupe și nu mai pot depăși Dunărea, care are deja 8, astfel că vor lupta doar pentru locul 7.

Timișorenii au început bine meciul, la conducere, dar după 5-7 în minutul 11, au urmat opt minute fără gol pentru bănățeni. În aceste condiții, Dunărea a revenit la 10-7, iar avantajul gazdelor a mai crescut până la pauză până la 16-12. Poli s-a apropiat la un gol doar în debutul reprizei secunde, după care, nu a mai avut șanse reale să mai spere la ceva de la meci. Marjanovic a fost cel mai bun marcator al Timișoarei, cu 9 goluri, urmat de Orbovic, cu 6, Milosevic, cu 5, Pribanic, cu 4, Furak, cu 3, Șania, cu 2, și Cîmpan, cu 1 gol. Gabriel Bujor a dat cele mai multe goluri pentru gazde, 13.

SCM Poli va juca ultimul meci din faza grupelor din play-off miercuri, de la ora 16, pe teren propriu cu CSM București.