Handbaliștii de la SCM Poli au pierdut ambele amicale jucate vineri și sâmbătă în cadrul turneului amical organizat la Turda, după ce săptămâna trecută au bifat două succes cu Reșița. Elevii lui Pero Milosevic nici nu au apucat să dea piept cu echipa organizatoare a patrulaterului din Ardeal.

Vineri, Poli a pierdut semifinala cu Minaur Baia Mare, la scorul de 28-26, după ce la pauză, maramureșenii au condus cu 13-10. Pentru timișoreni, au marcat: Sadoveac, 10 goluri,Cîmpan, 3, Băican, 3, Milosevic,  Pribanic și Marjanovic, câte 2 goluri fiecare, Neamțu, Dragas, Fenici și Năstăsie, 1 gol fiecare. Alb-violeții au disputat, astfel, finala mică.

Aici au dat tot de Reșița, care de data aceasta s-a impus cu 30-26, după ce la pauză, cărășenii au avut 18-14. Au marcat pentru Poli: Pribanic, 6  goluri, Marjanovic 5, Sadoveac 3, Șomlea, Cîmpan și Năstăsie, câte 3 goluri fiecare, Păiuș, Milosevic și Dragas, 1 gol fiecare. Următoarele amicale vor fi în 9 și 10 august, la Oroshaza.