Handbaliștii de la SCM Poli au obținut o nouă victorie scontată, de data aceasta cu CSM Bacău, la scorul de 30-24. Succesul obținut pe teren propriu i-a dus, momentan, pe alb-violeți pe locul 6 în Liga Zimbrilor, cu 46 de puncte, cu mențiunea că steaua are un meci mai puțin.

Băcăuanii au avut și câteva momente în care au condus, în ciuda faptului că Timișoara a dominat meciul. După 6-7 în minutul 19, Poli a preluat conducerea până la final. După 12-10 la pauză, în meci a fost și o diferență 8 goluri pentru gazde. Pentru bănățeni au marcat: Sadoveac 7, Marjanovic 4, Păiuș 3, Dragas 3, Milosevic 2, Pribanic 2, Irimescu 2, Cîmpan 2, Neamțu 1, Fenici 1, Șania 1, Trif 1, Bote 1. Gal și Drăgan au dat cele mai multe goluri pentru moldoveni, câte 5 fiecare.

SCM Poli va juca din nou la mijlocul săptămânii viitoare, la Focșani.