Handbaliștii de la SCM Poli s-au impus cu 32-17 în meciul din optimile Cupei României, jucat pe terenul celor de la CSU Pitești. Bănățenii continua luptă pentru apărarea trofeului câștigat anul trecut la Focșani.

Tot meciul, Poli a condus adversarul de ligă inferioară, iar la pauză, scorul a fost 9-17. Pero Milosevic a dat șansa să joace și celor care au prins mai puține minute. Au înscris pentru alb-violeți: Trif, 9 goluri, Năstăsie, 6 goluri, Neamțu, 5 goluri, Păiuș și Sadoveac, cu câte 4 goluri fiecare, Șomlea, cu 3 goluri, și Irimescu, cu 1 gol. Acsinia a dat cele mai multe goluri ale gazdelor, 6.

Poli are următorul meci acasă joi, cu Steaua. Sferturile de finale ale Cupei României se vor juca tot anul acesta. Rămâne de văzut ce adversar vor avea violeții.