Handbaliștii de la SCM Poli au bifat o nouă înfrângere în campionat, la scorul de 29-22 pe terenul celor de la Dobrogea Sud Constanța. Rezultatul vine într-o serie destul de slabă a echipei în acest sezon, deoarece bănățenii au doar două victorii după nouă etape din Liga Zimbrilor.

Meciul a început mai bine pentru constănțeni, care au condus în prima parte a reprizei întâi. Poli a condus pentru prima dată în minutul 20, când scorul a devenit 9-10. Repriza  s-a terminat cu 12-13, un scor favorabil Timișoarei, care a jucat însă slab în repriza a doua și i-a permis Constanței să câștige la scor. Pentru Poli, au marcat:  Marijanovic, 5 goluri, Sadoveac, Pribanic, Cîmpan și Dragas, câte 4 fiecare, și Milosevic, 1 gol. Pentru gazde, Chikovani, fostul jucător al Timișoarei, a marcat 7 goluri.

Poli are următorul meci în deplasare, al patrulea consecutiv, la Buzău.