Hanbaliștii de la SCM Poli s-au impus cu 31-27 în deplasare la Iași, cu o echipă ”bântuită” de mari probleme financiare. Timișorenii au avut de transpirat pentru victorie, fiind conduși la pauză de o echipă cu un lut net inferior.

Poli nu i-a avut pe Daskaloski, Neamțu și Lasica, cu probleme medicale. timișoara a început bine și a condus până în minutul 14, când Vladimir Carali a egalat la 8. Au urmat minute bune de joc echilibrat. Deși Poli cea alb-violetă a avut și 13-13, a intrat condusă la pauză de formație ieșeană, cu 15-14. În repriza a doua, Marjanovic a egalat la 17 în minutul 37, iar de acolo, bănățenii au preluat conducerea și nu au mai avut emoții până la final.

Fenici a fost cel mai bun marcator al Timișoarei, cu 8 goluri, urmat de: Marjanovic 5, Cîmpan 4, Șania 3, Ștefan 3, Orbovic 2, Hrimiuc 2, Vuk Milosevic 1, Krsto Milosevic 1, Păiuș 1. Bulov și Vancea au fost principalii marcatori ai Iașului, cu 6, respectiv 5 goluri.

Joi de la ora 17, Poli are meci pe teren propriu, cu Dinamo.