SCM Poli nu a avut probleme în ultimul meci acasă din sezonul regulat, câștigat cu  27-20 cu CSM Făgăraș. Timișoara a ajuns la 53 de puncte, pe locul 3, la egalitate cu Dinamo București și cu unul mai puțin decât Turda.

Meciul a decurs fără niciun fel de probleme pentru Poli, așa cum era și de așteptat la diferența dintre cele două loturi. La pauză, timișorenii au avut 16-9, iar diferența s-a menținut în repriza secundă. Marjanovic a fost cel mai bun marcator al poliștilor,cu 7 goluri, urmat de Krsto Milosevic și Lasica, fiecare cu 5 goluri, Orbovic, cu 4 goluri, Fenici, Santeiu și Hrimiuc, fiecare cu 2 goluri. Tiberiu Constantinescu, Călin Leordean și Marius Bahan au dat câte 4 goluri fiecare pentru echipa brașoveană.

Liga Zimbrilor se întrerupe înainte de ultima etapă a sezonului regulat deoarece naționala are un stagiu de pregătire la Cluj. În ultima rundă, alb-violeții se vor deplasa la Minaur Baia Mare, în jurul datei de 12 aprilie.