SCM Poli Timișoara și-a respectat statutul de favorită în ultima deplasare a turului, la Făgăraș, unde alb-violeții s-au impus cu 23-21. Cu acest succes, timișorenii au ajuns la 23 de puncte, cu șapte victorii, două egaluri și trei meciuri pierdute.

Timișorenii au avut și la pauză un avantaj de două goluri, deoarece au intrat cu 11-9 la vestiare. În repriza a doua, SCM Poli a avut și un avantaj de șapte goluri, la 13-20 pe tabelă, în minutul 48. Totuși, timișorenii au primit și eliminări de două minute, iar pe acest fond de joc, diferența s-a redus la două goluri până la final.

Poli a marcat prin următorii jucători:  Orbovic 6, Marjanovic 6, Krsto Milosevic 4, Hrimiuc 3, Lasica 1, Cîmpan 1, Șania 1, Fenici 1. Handbaliștii bănățeni joacă meciul următor sâmbătă, 2 decembrie, de la ora 16 acasă cu Minaur Baia Mare.