După meciul pierdut la Cluj, Timișoara Saracens a avut de transpirat și în meciul cu Dinamo, câștigat la scorul de 32-29. ”Câinii” se aleg cu punctul bonus defensiv după ce la pauză au fost egalii bănățenilor.

În prima repriză, gazdele au dat trei eseuri, prin Ionel Melinte, Andrei Rădoi și Bidzina Samkharadze. Primul a fost transformat de Ionel Melinte. Dinamo a punctat cu un eseu netransformat și în rest, din lovituri de pedeapsă, pentru 17-17 la jumătatea meciului. În repriza a doua Timișoara a dat două eseuri, prin Vlăduț Zaharia și Marius Simionescu, ultimul transformat de Tevita Manumua. Ionel Melinte a mai transformat o lovitură de pedeapsă. Dinamoviștii au avut un eseu de penalizare și unul netransformat.

Superliga se întrerupe până anul viitor. Timișoara va juca săptămâna viitoare în Cupa României, acasă, cu U Cluj, de la ora 11.