Rugbyștii de la Timișoara Saracens au cedat cu 31-8 în semifinala Cupei Regelui,  în fața celor de la CSM București. Meciul s-a jucat la Cluj, iar bănățenii au avut o formula din care au  lipsit unii jucători care au refuzat să joace din cauza restanțelor financiare.

Timișoara a deschis scorul după eseul lui Eugen Căpățînă, rămas netransformat. CSM București a redus diferența dintr-o lovitură de pedeapsă, după care a preluat conducerea cu 9-5, după două lovituri de pedeapsă marcate de Vlaicu. Și bucureștenii și timișorenii au mai marcat o dată din lovitură de pedeapsă, și i-au eliminați pe Rus și pe Burcea. La pauză s-a intrat cu 8-12.

În repriza a  doua, jocul a aparținut ”tigrilor”, care au  continuat să marcheze din  lovituri de pedeapsă. Dorin Lazăr a fost și el eliminat zece minute, după care a venit și  rândul lui Jody Rose să fie eliminat zece minute. Timișoara va juca săptămâna viitoare finala mică a Cupei Regelui, la București.