Naționala A de rugby a României a dat piept și vineri cu England Counties, o selecționată cu jucători din campionatele regionale și liga a treia a rugbyului din Albion. Dacă marți, britanicii s-au impus cu 40-5, vineri a fost un succes tot al oaspeților, cu 31-20.

A fost, așadar, un meci mai echilibrat, mai ales că la pauză scorul a fost de 14-12. De la Timișoara Saracens au fost patru titulari: Marius Iftimiciuc în linia a doua, flankerii Dorin Lazăr și Vlad Neculau și fundașul Marius Simionescu, care a fost aproape de un eseu în prima repriză. Rezerva a fost și mijlocașul la grămadă al bănățenilor, tânărul Gabriel Rupanu.

Timișoara Saracens are și patru jucători convocați la naționala de rugby în 7 a României. De asemenea, Henry Seniloli e la naționala statului Fiji.