După trei etape în care nu au lăsat niciun punct adversarelor, CSM Lugoj a pierdut cu 3-2 la București, cu Rapidul. Bănățencele au condus de două ori la seturi, au fost egalate de fiecare dată, iar în decisiv, gazdele s-au impus.

Lugojul a luat primul set cu 25-22, iar apoi, rapidistele s-au impus cu 25-18. A urmat un 25-19 care le-a adus iar pe oaspete în avantaj, după care bucureștencele au luat setul patru cu 25-16. În setul decisiv, Rapidul a triumfat cu 15-12 și obține astfel, 2 puncte. Pentru CSM Lugoj, Nina Koci a fost cea mai bună realizatoare, cu 29 de puncte. Timișencele obțin un punct din acest meci și ajung la 10 în clasament.

Etapa viitoare, CSM Lugoj are meci acasă cu CSO Voluntari.